• +372 555 26 347
  • katlin@aiamaastikud.ee
  • Rannamõisa ja Tallinn, Harjumaa

Lastele

Taimede valimine, nende eest hoolitsemine ja aia kujundamine sobivad teemana igas vanuses lastele. Valmistame ette teie lapse sünnipäeva või meeleoluka muu sündmuse taimede, puude, looduse ja aia kujundamise teemal.

LÜHIKESED TÖÖTOAD JA SÜNNIPÄEVA-PROGRAMMID. Korraldame lühikese või isegi mõnetunnise töötoa näiteks järgmistel teemadel:

  • Unistame, joonistame, kleebime, millist aeda ma soovin endale! Vaatame, milliste töövahenditega aeda planeeritakse, kuidas joonestatakse ja kuidas taimi joonistatakse.
  • Istutame potitaimi, istutame ja külvame lilli ning ürte. Õpime, kuidas saada teada, kui kaua seemnetel aega läheb, et kasvama hakata. Ning kuidas potis idanevaid seemneid kasvamisel toetada.
  • Aias kasvavatest ürtidest ja taimedest saab teha erinevaid õlisid! Tunnetame erinevate taimede lõhnasid, võimalusel ja soovi korral valmistame endale meeldiva lõhnabuketi, mille saab pudelisse panduna kaasa võtta ja kasutada).
  • Joonistame mustreid ja pilte ning vestleme erinevatel teemadel (kes elavad aias, miks nad on vajalikud, kuidas neile hoida aed avatud istutades sobivaid taimi ja luues kooslusi).

PIKEMAD KURSUSED JA TÖÖTUBADE SEERIAD.
Oleme välja töötanud pikema kursus, kus kord nädalas (või kaks) toimub lastega kokku saamine erinevatel aianduse teemadel. Iga kord kohtume tund aega.
Kursuse jooksul saadakse teadmised ja oskused, mida saab laps endale eakohaselt kas aias või pottides taimi kasvatades rakendada. Kursuse jooksul valmib mapp, kuhu kogutakse kokku info ja märkmed nii tehtu kui õpitu kohta. Sõltuvalt lapse valikutest võib kursuse jooksul valmida kas paberil kujundatud oma unistuste aed, märkmed oma koduaia jaoks või hoopiski kollektsioon lemmiktaimedest ning nende hooldamisest.

Teemad: loodus üldiselt, miks vajalik, kuidas hoida; kes elavad aias, miks nad on vajalikud, kuidas neile hoida aed avatud, et nad saaksid sinna tulla; tuntumate taimede nimetused ja välimus, tunnused; aiastiilid; värvidest. Vastavalt grupi kooslusele ja eale tehakse mapp kas joonistamise, kleepimise toel, suuremate laste puhul ka arvutis online programmides.